Kryeminister – Lajmi.net

Profili i Kryeministrit në largim: U shërbeu dy sistemeve, do të ketë rreth 3 mijë € të ardhura mujore

Isa Mustafa po largohet nga pozita e Kryeministrit duke i realizuar pothuajse të gjitha ambiciet politike, akademike e financiare. Shërbeu në pushtetin jugosllav, ishte pjesë e Qeverisë së paraluftës,u ngjit në kreun e LDK’së dhe të Qeverisë, ishte profesor dhe është anëtar i Akademisë së Shkencave. Të ardhurat e tij mujore do të jenë rreth 3 mijë euro, duke llogaritur pagën si ish-Kryeministër, akademik e pensionist. Express sjell një profil të Kryeministrin në largim dhe kryetarit aktual të LDK’së....

10 September, 2017Lexo më shumë

PROFILI i Ramush Haradinajt, komandanti i UÇK-së që u bë dy herë kryeministër

Ramush Haradinaj ka marrë për herë të dytë postin e kryeministrit të Kosovës. Ish-komandant i lartë i ish-UÇK-së dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka udhëhequr me Qeverinë e Kosovës tre muaj, në kohën kur kishte lidhur koalicionin me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe liderin shumëvjeçar të Kosovës, presidentin tashmë të ndjerë Ibrahim Rugova....

9 September, 2017Lexo më shumë

Veseli: Nëse Haradinaj s’bëhet kryeministër, as unë s’do të jem kryetar i Kuvendit

Në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, i rizgjedhuri për kryetar të Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se nuk pranon të jetë kryetar i Kuvendit nëse i nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, nuk bëhet kryeministër. “Kosovën nuk do ta udhëheqë askush tjetër pos nesh. Nuk është mirë me rrit ndikimin e Listës Serbe […]...

8 September, 2017Lexo më shumë
end focus_list flright fmm -->