Këshilla – Lajmi.net

Verë, 10 këshilla për të menaxhuar paratë gjatë pushimeve

Po niseni? Ndoshta jashtë? Para mbylljes fatale të gazit merrni një minutë kohë për menaxhimin e parave. Ja këshillat e Geronimo Emili, president i CashlessWay, për një verë “pa lekë”....

4 August, 2017Lexo më shumë

Këshilla pёr tё shmangur vapёn

Kur temperaturat rriten, edhe aktivitet mё banale bёhen tё lodhshme nё qoftё se nuk disponon njё kondicioner (ose nuk do ta pёrdorёsh). Por mjaftojnё disa truke tё thjeshta pёr tё kthyer energji nё pesё minuta....

4 August, 2017Lexo më shumë

Kujdes nga temperaturat e larta këtë javë

Temperaturat e larta që parashihen për këtë javë mund ta shtojnë numrin e fëmijëve të prekur me virusin e diarresë dhe vjelljes....

31 July, 2017Lexo më shumë