Kadri Veseli – Lajmi.net

Kadri Veseli: Kosova është një dhe nuk do të ndahet

Kryeparlamentari Kadri Veseli, tha se, Kosova është një dhe nuk do të ndahet. Sipas tij, deklaratat e liderëve s’dëmtojnë sovranitetin e vendit....

9 August, 2018Lexo më shumë

Veseli: Stadiumi Kombëtar i Kosovës do të jetë më moderni në rajon

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, bashkë me Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli dhe Kryetarin e Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci vizituan lokacionin ku do të ndërtohet Stadiumi Kombëtar i Kosovës....

8 August, 2018Lexo më shumë

Veseli: Ndërtimi i stadiumit kombëtar nis më 2019, do të jetë më i miri në rajon

Ndërtimi i stadiumit kombëtar do të fillojë vitin e ardhshëm. Kështu bëri të ditur, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë një vizite që së bashku me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi i bëri stadiumit të Prishtinës “Fadil Vokrri”. ...

8 August, 2018Lexo më shumë