Istog – Lajmi.net

Aksident trafiku në Istog, vdesin tri femra

Si pasoj e një aksidenti trafiku që ka ndodhur dje në mesnatë, tri femra kanë mbetur të vdekura....

20 February, 2018Lexo më shumë

Arrestohen dy serbë në Istog, dyshohen për vjedhje

Njësia e Hetimeve e stacionit policor në Istog, në bashkëpunim me njësitë tjera dhe në bashkëpunim me qytetarët e Istogut dhe fshatit Osojan, gjatë një pune operative – hetimore, ka arritur që të identifikojë dhe të arrestojë dy persona të dyshuar, që në bashkëpunim kanë kryer vjedhje nëpër territorin e këtij fshati....

4 February, 2018Lexo më shumë

Istogu shpëton nga zgjedhjet, LDK’ja bën koalicion me PDK’në

Zgjedhja e Qaush Balajt si kryesues i Kuvendit të Istogut ka shpëtuar këtë komunë pa shkuar përsëri në zgjedhje për asamblenë komunale....

3 February, 2018Lexo më shumë