Isa Mustafa – Lajmi.net

Teuta Rugova demanton Mustafën dhe i bën thirrje LDK-së ta mbështes Haradinajn

Deputetja e LDK-së Teuta Rugova, në një mënyrë e ka demantuar kreun e partisë Isa Mustafa, pasi ky i fundit tha se familja e saj i është nënshtruar presioni politik, veçanërisht pas vizitës së sotme të Haradinajt në rezidencën e ish presidentit tashmë të ndjerë Ibrahim Rugova....

21 July, 2017Lexo më shumë

Isa Mustafa: I papranueshëm presioni ndaj familjes Rugova (Video)

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka mohuar se deputetja nga radhët e partisë së tij, Teuta Rugova, do të veproj në kundërshtim me vendimin e partisë, për ta votuar qeverinë e Ramush Haradinajt....

21 July, 2017Lexo më shumë

Nëse Qeveria nuk ndërhyn brenda dy muajve, KEK nuk do të këtë thëngjill për rrymë

Për shkak të mos shpronësimit 17 pronave në fshatin Shipitullë të Obiliqit, Korporata Energjetike e Kosovës –KEK rrezikon të shpenzojë stoqet e mbetura për prodhimin e energjisë elektrike, në minierën e Sibovcit.  ...

21 July, 2017Lexo më shumë