Irani – Lajmi.net

Paris: Zyrtarët amerikanë dhe francezë bisedojnë për Iranin

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, po takohet me ministrin e jashtëm franecz, Jean-Yves Le Drian, derisa administrata e Shtetevetë Bashkuara po i vazhdon përpjekjet për t’i bindur aleatët evropianë për shqyrtimin e “të metave” në marrëveshjen atomike të Iranit me fuqitë botërore. ...

23 January, 2018Lexo më shumë

Lavrov: Politika e SHBA është “problematike dhe e paskrupullt”

Ndryshime në marrëveshjen me Iranin, krizë e Koresë së Veriut e sjellje në konfliktin e Sirisë - kritika e ministrit të Jashtëm rus ndaj politikës së jashtme amerikane nuk ka fund. Ai shprehet edhe për të ardhmen e tij....

16 January, 2018Lexo më shumë

OKB: Irani ka furnizuar me armë rebelët në Jemen

Një panel i Kombeve të Bashkuara, ka treguar përmes një raporti, se Irani ka shkelur një ndalim që i është bërë nga OKB-ja lidhur me armët, duke furnizuar në mënyrë direkte apo indirekte me raketa dhe dronë rebelët shiit në Jemen....

13 January, 2018Lexo më shumë