Greva – Lajmi.net

Kërcënimet e SBASHK-ut për grevë, qeveria nesër shqyrton projektligjin për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Paralajmërimet e Sindikatës së Bashkuar për Arsim dhe Kulturë për grevë të përgjithshme që nga 13 prilli, kanë bërë që qeveria e Kosovës të ndërmarrë hapa konkretë....

10 April, 2018Lexo më shumë

Në Gjemani anulohen qindra fluturime si pasojë e grevës së punëtorëve

Mijëra pasagjerë në katër aeroporte gjermane, duke përfshirë edhe atë në Frankfurt, janë bllokuar të martën pasi stafi dhe punëtorët e disa sektorëve të tjerë kanë mbajtur protestë në këtë shtet duke rritur presionin për pagat, transmeton Reuters....

10 April, 2018Lexo më shumë

SBASHK-u nuk përfill kërkesën e ministrit, nga 13 prilli grevë e përgjithshme në arsim

Kërkesa e ministrit të Arsimit që SBASHK-u ta ndërprejë grevën, nuk po përfillet nga këta të fundit. Rrahman Jashari kryetar i Sindikatës për Arsim, Shkencë e Kulturë, ka thënë se nëse kërkesat e tyre nuk realizohen para 13 prillit, do të ketë grevë në afat ta pacaktuar....

6 April, 2018Lexo më shumë