Gjyqi – Lajmi.net

Nis seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, mungon Veseli

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli të cilët akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend....

7 December, 2017Lexo më shumë

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës....

7 December, 2017Lexo më shumë

Më 1 dhjetor caktohet gjyqi për gaz lotsjellës ndaj deputetëve të VV-së

Pas shumë dështimeve për të siguruar praninë e tyre në sallën e gjykimit, Gjykata Themelore në Prishtinë e ka caktuar seancën e radhës ndaj katër deputetëve të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli. Kjo seancë është caktuar të mbahet, të premten, më 1 dhjetor....

27 November, 2017Lexo më shumë