Gazetarët – Lajmi.net

Truproja i Limajt kërcënon gazetarin se e fotografoi duke shkuar të Thaçi

Gazetari i Expressit, Mentor Gjergjaj, është kërcënuar nga truproja i zv. Kryeministrit Fatmir Limaj, teksa po ndiqte se çfarë po ndodhte para Zyrës së Presidentit, Hashim Thaçi, tek i cili kishin shkruar Limaj dhe Ramush Haradinaj. Gazetarit Gjergjaj iu kërkua që të fshinte fotografitë, e kjo ndodhi në prezencë të zv.kryeministrit....

22 December, 2017Lexo më shumë

Mbi 200 gazetarë në botë të shënjestruar nga hakerët rusë

Hakerë rusë kanë shënjestëruar më shumë se 200 gazetarë në mbarë botën, në mënyrën e njëjtë siç dyshohet se kanë bërë ndaj zyrtarëve të inteligjencës dhe politikanëve amerikanë, ka raportuar Associated Press....

22 December, 2017Lexo më shumë

Rreth 200 gazetarë në Itali mbrohen nga policia

Rreth 200 gazetarë italianë përfitojnë, disa më shumë apo më pak për nga shkalla e kërcënimit, mbrojtje policore, njoftoi sot Ministria e Brendshme italiane. ...

6 December, 2017Lexo më shumë