Francë – Lajmi.net

Hollande konfirmon, ishte sulm terrorist

Një person është vrarë sot në një sulm pranë qytetit Lion të Francës. Viktima është gjetur më kokë të prerë....

26 June, 2015Lexo më shumë

Emigrantët rrezikojnë jetën për të kaluar kufijtë e vendeve të BE-së (Foto)

Emigrantët ilegal në Bashkimit Evropian po rrezikojnë jetën e tyre për të kaluar kufijtë e shteteve të ndryshme të BE-së. Përpjekjet e tyre kanë ndaluar shumë trena dhe kanë vështirësuar trafikun në Francë....

23 June, 2015Lexo më shumë

Ish kreu i FMN-së, lirohet nga akuzat

Një gjykatë franceze ka liruar ish-kreun e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Dominique Strauss-Kahn, nga akuza e shfrytëzimit të prostitucionit....

12 June, 2015Lexo më shumë