Femrat – Lajmi.net

Gabimet më të shpeshta që bëjnë femrat me lapsin e zi të syve

Për shumë vite me radhë lapsi i zi i syve i cili në fakt përdorej edhe për të konturuar vetullat, për të bërë vijën e penelit si dhe për të bërë nishanin e famshëm mbi buzë, është një ndër aksesorët që nuk mungon kurrë në çantën e kozmetikës së një femre. ...

16 September, 2017Lexo më shumë

Produktet kozmetike që nuk duhet t’i përdorni çdo ditë

Dihet shumët mirë që kur një femër gjen buzëkuqin, pudrën apo rimelin e përsosur, ajo do e përdorë çdo ditë deri sa produktit kozmetik t’i vijë fundi....

16 September, 2017Lexo më shumë

Fotografia që pushtoi internetin (Foto)

Ka disa momente specifike gjatë jetën, kur një grua është më vulnerabël se kurrë. I tillë është ai pas lindjes së një fëmije dhe një foto që ka përpirë internetin së fundmi, i ka kujtuar femrave ndihmën e çmuar që infermieret i japin atyre gjatë kësaj kohe....

16 September, 2017Lexo më shumë