femijet – Lajmi.net

Britma dhe fëmijë duke qarë, pamje rrëqethëse nën rrënojat e shkollës në Meksikë

Qeveria Meksikane ka konfirmuar se mbi 200 persona kanë humbur jetën rreth vendit dhe se të paktën 38 godina u shkatërruan në Meksiko City, si pasojë e lëkundjes me magnitudë 7.1 të shkallës Rihter. ...

21 September, 2017Lexo më shumë

Pediatria “high tech”

Stafi i spitalit pediatrik “Rady” në San Diego po bën të pamundurën që të sëmurët e vegjël të ndihen pak më mirë....

21 September, 2017Lexo më shumë

Durrës, bie zjarr në banesë, vdesin tre fëmijë

Një ngjarje tragjike ajo e ndodhur pasditen e kësaj të mërkure në në Durrës, ku tre fëmijë janë djegur në një banesë....

20 September, 2017Lexo më shumë