Epopeja e UCK-se – Lajmi.net

Jusuf Buxhovi i papranueshëm për veteranët e UÇK-së

Akademiku i përzgjedhur nga Këshilli Organizues i Epopesë së UÇK-së, Jusuf Buxhovi, për t’iu drejtuar të pranishmëve në akademinë solemne, është kundërshtuar nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së. ...

5 March, 2015Lexo më shumë

Mustafa: Ushtria e Kosovës do të jetë faktor i rëndësishëm për paqen rajonale

Në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë kanë nisur manifestimet treditore “Epopeja e UÇK-së”. Pas rivistës që kryeministri Isa Mustafa e komandanti i përgjithshëm i FSK-së, Kadri Kastrati i bënë para njësiteve të FSK-së dhe pas vendosjes së kurorave të luleve para lapidarit të Adem Jasharit, të pranishmëve u është drejtuar kreu i ekzekutivit....

5 March, 2015Lexo më shumë

Nga nesër fillon manifestimi treditor “Epopeja e UÇK-së” 2015

Me rastin e 17 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe Familjes Jashari, Qeveria e Republikës së Kosovës më 5, 6 dhe 7 mars organizon manifestimin gjithëpopullor në kujtim dhe nderim të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe heroizmit të familjes Jashari dhe gjithë dëshmorëve të kombit, si dhe të gjithë të rënëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës....

4 March, 2015Lexo më shumë