Enver Hoxha – Lajmi.net

E fshehta tragjike e kohës së Enver Hoxhës: Janë ngrënë qen e mace nga uria

Ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka publikuar një foto e cila tregon shumë mbi kohën e komunizmit në Shqipëri....

28 October, 2017Lexo më shumë

Kadare flet hapur: Letra e vetme që i shkrova Enver Hoxhës

Shkrimtari Ismail Kadare ka folur me zë dhe figurë në lidhje me polemikat e shumta që shkaktoi publikimi i një letre të tij, dërguar diktatorit Enver Hoxha për të motrën e njeriut të letrave shqipe....

15 September, 2017Lexo më shumë

PDK-ja ia lë në dorë Kadri Veselit caktimin e ministrave

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së kryesisë së PDK-së ku ka treguar se ende nuk i kanë caktuar ministrat e rinj për qeverinë e Ramush Haradinajt....

8 September, 2017Lexo më shumë