Edi Rama – Lajmi.net

Edi Rama i jep drejtësisë “kokën” e Tahirit

"Nuk do të falet dhe tolerohet askush" paralajmëron kryeministri Edi Rama duke ju referuar skandalit që ka shpërthyer pas arrestimit të kapos shqiptarë të trafikut ndërkombëtar të drogës, kushëri me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri....

17 October, 2017Lexo më shumë

Rama në Shkup, pajtohet me Zaevin për mbledhje të përbashkët të dy qeverive

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Shkup për një vizitë pune dhe do të marrë pjesë në Samitin rajonal “100 liderë në biznes nga Evropa Juglindore – Ndërlidhja” me fokus biznesin dhe ndërveprimin ekonomik mes vendeve....

17 October, 2017Lexo më shumë

Rama: Shqiptarët po humbasin durimin! BE çmenduri me izolimin e Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, akuzon Brukselin për marrëdhënie të padrejta me vendin e tij. ...

14 October, 2017Lexo më shumë