Donald Trump – Lajmi.net

Trump ia bën me dije Kim Jong Unit: Marrëveshje, ose përfundon si Gaddafi

Presidenti amerikan Donald Trump ka kërcënuar drejtpërdrejt Kim Jong-unin se do të pësojë të njëjtin fat si Muammar Gaddafi, nëse udhëheqësi koreano-verior nuk pranon “një marrëveshje” mbi programin e armëve bërthamore të vendit të izoluar komunist....

18 May, 2018Lexo më shumë

K.Jugore synon të jetë ndërmjetësuese mes Trumpit dhe Kimit

Koreja Jugore ka njoftuar të enjten se synon të ketë rol ndërmjetësues në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Veriore, pasi Phenjani ka kërcënuar se do të largohet nga samiti i planifikuar në mes të presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit verikorean, Kim Jong Un më 12 qershor në Singapor....

17 May, 2018Lexo më shumë

Një jublile, një ambasadë dhe një shkatërrues i quajtur Donald Trump

Bota në zjarr e flakë. Lajmet nga Rripi i Gazës janë simbol për rrezikun e veprimeve të Donald Trumpit, mendon Ines Pohl....

15 May, 2018Lexo më shumë