dialogu me Serbinë – Lajmi.net

Haradinaj kritikë ndaj BE-së: I pakuptimtë vazhdimi i dialogut me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në Konferencën Skenarët e ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, organizuar nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit dhe Grupi për Hulumtim të Politikave në Ballkan, ka kujtuar që Kosova gjatë gjithë javës ka pasur përvjetorë të makrave të kryera nga Serbia....

5 April, 2018Lexo më shumë

Thaçi: Jam në SHBA për koordinim rreth dialogut me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka deklaruar se aktualisht ndodhet në Uashington me qëllim të koordinimeve për vazhdimin e dialogut me Serbinë....

22 March, 2018Lexo më shumë

Kushtet e opozitës për t’u përfshirë dhe udhëhequr dialogun me Serbinë

Opozita në Kosovë u përgjigjet negativisht thirrjeve të presidentit Hashim Thaçi dhe Qeverisë për të qenë pjesë aktive e dialogut me Serbinë. Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, thonë se nuk do të pranonin të jenë pjesë e delegacionit të Qeverisë së Kosovës në procesin negociues që po zhvillohet në Bruksel, me lehtësimin e Bashkimit Evropian. ...

15 March, 2018Lexo më shumë