Dhimbje koke – Lajmi.net

Keni dhimbje koke dhe migrenë pa arsye? Ja përse u vjen

E kishit menduar ndonjëherë se arkitektura brutaliste, betoni i shumtë që gjendet në çdo cep të vendit, mund të jetë duke u shkaktuar dhimbje koke ose migrenë?...

10 May, 2017Lexo më shumë

4 llojet e dhimbjes së kokës që paralajmërojnë praninë e një sëmundjeje

Dhimbjet e kokës janë të ndryshme dhe metodat e lehtësimit nuk veprojnë njësoj për të gjitha. Pas një dhimbjeje në dukje të thjeshtë mund të fshihen shumë arsye por sipas mjekëve, 4 shenja nuk duhet t’i neglizhoni kurrë. ...

2 April, 2017Lexo më shumë

Dhimbjet e kokës gjatë seksit, cili është rreziku

Shumica e dhimbjeve të kokës gjatë seksit nuk janë për t’u shqetësuar. Por disa mund të jenë shenjë e diçkaje serioze, si për shembull probleme me enët e gjakut që furnizojnë trurin....

3 March, 2017Lexo më shumë