Daut Haradinaj – Lajmi.net

Haradinaj ironizon me deputetët e LDK-së: Ju ka mbet merak për ta votuar Thaçin president

Deputeti nga rradhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, në seancën e Kuvendit të Kosovës ku po mbahet debat parlamentar lidhur me arrestimin dhe dëbimin nga Kosova të gjashtë qytetarëve turq, deklaroi se ky aksion ishte një padrejtësi e madhe ndaj tyre dhe është e pashmangshme formimi i një komisioni hetimor për këtë çështje....

4 April, 2018Lexo më shumë

A do t’i bashkohet Shpend Ahmeti, AAK-së? Përgjigjet Daut Haradinaj

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka komentuar rreth gjasave të kalimit të Shpend Ahmetit në partinë e tij....

20 March, 2018Lexo më shumë

Haradinaj e fut në zyrën e AAK-së Nait Hasanin: A do ta votojë demarkacionin?

Dy deputetë të dy partive të ndryshme, që janë në koalicion, kanë zhvilluar sot një takim mes vete. Është Daut Haradinaj nga AAK dhe Nait Hasani nga PDK, të cilët ndonëse me qëndrime të kundërta për Demarkacionin me Malin e Zi, janë takuar sot, para seancës së marrëveshjes së kufirit Kosovë – Mal i Zi e paraparë të fillojë në ora 16:00....

20 March, 2018Lexo më shumë