Daçiq – Lajmi.net

Daçiq: Prishtina e ka humbur mbështetjen e të mëdhenjëve

Fakti që Angela Merkel dhe Donald Trump biseduan për korrigjimin e kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është përparim i madh. Kështu po deklaron ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq....

30 August, 2018Lexo më shumë

Daçiq i përgjigjet Haradinajt: S’ka kufi midis Kosovës dhe Serbisë

Kërkesën e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për demarkimin e kufirit mes dy shteteve, po e hedh poshtë kryediplomati serb, Ivica Daçiq....

23 August, 2018Lexo më shumë

Daçiq: Është e nevojshme mbështetja e Rusisë ndaj Serbisë në dialogun me Kosovën  

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se shqiptarët nuk po e kuptojnë që situata dhe bota kanë ndryshuar, prandaj po i kërkojnë të pamundurat në dialog....

21 August, 2018Lexo më shumë