Çokollata – Lajmi.net

Kjo ndodh me trupin tonë kur pimë kafe e hamë çokollata

“Katër ose pesë filxhanë kafeje në ditë, edhe dekafeinat, zvogëlojnë vdekshmërinë kardiovaskulare në vazhdimësi duke filluar nga 10 deri në 18 vjeç. Pirja e kafesë për një kohë të gjatë ka një efekt pozitiv”. Efekte të ngjashme pozitive në shëndetin e zemrës, megjithëse më të buta, lidhen me konsumin e çokollatës së errët në 85-90%. ...

4 November, 2017Lexo më shumë

Dieta strikte? Prisni, lejohen edhe çokollatat

Sipas shkencëtarëve, të gjithëve na lejohen të konsumojmë të paktën një herë në javë ushqime të cilat zakonisht i klasifikojmë me kalori të shumtë si për shembull çokollatat. Doni ta dini pse? Sepse në fakt ju ndimojnë të bini në peshë!...

24 October, 2017Lexo më shumë

Njihuni me ishullin e famshëm me kodra çokollate në Filipine (Foto)

Të vendosura në ishullin Bohol të Filipineve, Kodrat e Çokollatës janë një mister për vendasit dhe vizitorët....

19 October, 2017Lexo më shumë