burgu – Lajmi.net

Shqiptarët plagosin në burg bosin e mafias greke

Yiannis Skafturos, njeriu i cili sipas policisë, ishte “dora e djathtë” e Vassilis Stefanakos, një prej emrave më të lakuar të botës së krimit në Greqi i ekzekutuar në Janar, u plagos me thikë në Burgun e Korydallos. Sipas raportimeve të medieve greke, një shqiptar, i njohur si ekzekutor me pagesë dhe dy bashkatdhetarë të tij, akuzohen se kanë sulmuar me thikë Yiannis Skafturos, pak pas kthimit të tij nga një spital, ku ishte transferuar për probleme shëndetësore....

5 June, 2018Lexo më shumë

Persona të pafajshëm që janë dënuar me vdekje

Ka pasur shumë raste kur janë dënuar me vdekje persona të pafajshëm....

30 May, 2018Lexo më shumë

Shtohen forcat speciale në burgun e Dyzit

​Është shtuar siguria në hapësirat e Burgut të Sigurisë së Lartë në Dyz. ...

25 May, 2018Lexo më shumë