Bujar Nishani – Lajmi.net

Nishani: Situata aktuale në vend, përgjegjësi e vendimmarrësve

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani i ftuar në “Ora News” tha se situata aktuale në vend është e tillë për shkak të vendimeve të marra nga ana e qeveritarëve....

27 July, 2017Lexo më shumë

Nishani në fjalimin e fundit si President: Ishte nder që i shërbeva Shqipërisë

Ditën e hënë, më 24 korrik, Bujar Nishani i lë zyrën presidentit të ri, Ilir Metës. Para ikjes së tij, ai ka zgjedhur të mbajë edhe një fjalim të fundit këtë të premte nga Presidenca....

21 July, 2017Lexo më shumë

Nishani: Votat u blenë dhe kjo shitblerje e ndryshoi rezultatin e zgjedhjeve!

Presidenti në detyrë i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka hedhur akuza të forta ndaj procesit zgjedhor që Shqipëria mbajti më 25 qershor, duke thënë se pati shitblerje të votës....

1 July, 2017Lexo më shumë