britaniket – Lajmi.net

Thaçi: Britania e Madhe, partner strategjik i Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur një delegacion të Parlamentit Britanik të kryesuar nga deputeti Martin Vickers. Presidenti i ka falënderuar ata për mbështetjen që Britania e Madhe i ka dhënë Kosovës në të gjitha periudhat, sidomos në atë të çlirimit dhe pavarësisë së Kosovës...

14 February, 2017Lexo më shumë

SHBA-ja ua ndalon hyrjen edhe britanikëve

Qytetarët britanik që kanë shtetësi të dyfishtë, nuk do të mund të hyjnë në Amerikë...

29 January, 2017Lexo më shumë

MD konfirmon zyrtarisht: Britanikët refuzojnë hetimin e vdekjes së Astrit Deharit

Ministria e Drejtësisë konfirmoi të mëkurën se i ka dërguar një kërkesë Policisë Metropolitane britanike “Scotland Yard” për t’u përfshirë në hetimin e vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, rast i cili ka tronditur opinionin kosovar dhe ka ashpërsuar situatën politike në vend....

23 November, 2016Lexo më shumë