Bekim Çollaku – Lajmi.net

Çollaku, për mediat franceze: Korrigjimi i kufijve nuk do të krijojë precedent

Gazeta javore e mirënjohur franceze, “Le Journal du Dimanche”, në numrin e saj të fundit, i ka kushtuar vëmendje të veçantë dialogut Kosovë- Serbi.  Sipas këtij mediumi, koha është çështje thelbësore, megjithëkëtë presidenti serb, Vuçiq, dhe presidenti kosovar, Thaçi, refuzuan të zhvillojnë negociatat e tyre në prani të ndërmjetëses evropiane, Federica Mogherinit....

10 September, 2018Lexo më shumë

Çollaku: Po ndjehet fundi i dialogut me Serbinë, marrëveshja ka rëndësi vendimtare edhe për BE-në

Shefi i stafit të presidentit Thaçi, Bekim Çollaku, përmes një kolumne të publikuar në mediumin evropian “EurActiv”, ka thënë se ka filluar të ndjehet fundi i dialogut me Serbinë....

30 August, 2018Lexo më shumë

Çollaku: Serbia e ka për obligim t’i respektojë të drejtat e shqiptarëve

Bekim Çollaku, shef i stafit të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, ka pohuar se në Bruksel do të diskutohet për çështjen e Luginës së Preshevës....

31 July, 2018Lexo më shumë
HOME