Bagdad – Lajmi.net

Bagdad, përleshje të policisë dhe mbështetësve të klerikut al-Sadr

Ministria e brendshme e Irakut thotë se një polic është vrarë dhe 7 të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kryeqytetin Bagdad, me mbështetësit e klerikut udhëheqës shiit, Moqtada al-Sadr....

12 February, 2017Lexo më shumë

Shpërthen një makinë-bombë në Bagdad, vriten 11 persona

Një makinë – bombë në Irak ka shpërthyer duke vrarë së paku 11 persona dhe plagosur dhjetra të tjerë në Bagdadin lindor, thanë zyrtarët për BBC, citon Syri.net....

8 January, 2017Lexo më shumë

Bagdad: Sulm me veturë-bombë, së paku 6 të vdekur

Një veturë-bombë që ka shpërthyer në lagjen kryesisht Shiite të kryeqytetit irakian ka vrarë së paku gjashtë njerëz, njoftojnë zyrtarët. ...

5 January, 2017Lexo më shumë