avioni – Lajmi.net

Avioni rrëzohet në mes të rrugës dhe shpërthen

Një avion i lehtë është rrëzuar të premten në një zonë periferike në Melburne të Australisë. Si pasojë ka mbetur i vdekur piloti që drejtonte mjetin, ndërsa është lënduar ndihmësi i tij....

8 June, 2018Lexo më shumë

Do të fluturonit në një avion pa dritare? (Foto)

Ata duan të heqin dritaret nga avionët e pasagjerëve dhe t'i zëvendësojnë ato me ekrane me prekje OLED që shtrihen përgjatë avionit ... ...

8 June, 2018Lexo më shumë

Boeing merr leje për krahët e palosshme 777X

Autoriteti i aviacionit amerikan po i jep dritën jeshile krahëve të palosshëm të Boeing 777X, e cila është projektuar për të kursyer hapësirë ​​në aeroporte. ...

20 May, 2018Lexo më shumë