Asteroidi – Lajmi.net

Shihni videon ku një asteroid shpërthen mbi Rusinë

Me të hyrë në atmosferën e Tokës, një asteroid u djeg mbi Rusi. Disa kamera kanë regjistruar këtë ngjarje. ...

24 June, 2018Lexo më shumë

I madh si një piramidë, asteroidi që do të kalojë shumë afër Tokës

Asteroidi 2010 WC9 do të kalojë Tokën të martën e ardhshme në rreth 200,000 kilometra. Astronomët mendonin se asteroidi ishte i humbur, dhe ishte një shkëmb me diametër deri në 130 metra...

15 May, 2018Lexo më shumë

Asteroidi gjigant përshpejton drejt tokës, NASA planifikon raketa

Bennu, asteroid ka një diametër prej 500 metrash dhe do të lëshojë një energji prej 80,000 bomba atomike pas perplasjes. ...

21 March, 2018Lexo më shumë