armet – Lajmi.net

SHBA: Nga të shtënat për çdo ditë vriten ose plagosen 19 fëmijë

Nga të shtënat në Shtetet e Bashkuara për çdo ditë vriten ose plagosen së paku 19 fëmijë, ndërsa më të rrezikuarit janë djelmoshat, të rinjtë dhe zezakët, thuhet në një studim qeveritar....

19 June, 2017Lexo më shumë

SHBA tregon forcën tek “portat” e Rusisë (Foto)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës udhëheqin një ndër stërvitjet më të mëdha ushtarake të ndërmarra në portat e Rusisë....

16 June, 2017Lexo më shumë

SHBA i shesin 100 miliardë dollarë armë Arabisë Saudite

Shtetet e Bashkuara janë pranë mbylljes së një seri marrëveshjesh për shitjen e armëve me vlerë 100 miliardë dollarë Arabisë Saudite. Lajmin e ka bërë të ditur një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë, një javë para vizitës që presidenti Donald Trump ka planifikuar për në Riad....

13 May, 2017Lexo më shumë