Arabia – Lajmi.net

Trump niset në udhëtim. Vizitë në Arabinë Saudite, Izrael dhe Vatikan

Donald Trump nisi turin e tij të parë jashtë kufijve, që prej zgjedhjes si president i Shteteve të Bashkuara, duke e lënë Shtëpinë e Bardhë të zhytur në një vorbull kundërthëniesh, të cilat kanë nxitur disa politikanë të bëjnë një krahasim me skandalin “Watergate”, që çoi në rrëzimin e presidentit Richard Nixon....

19 May, 2017Lexo më shumë

SHBA i shesin 100 miliardë dollarë armë Arabisë Saudite

Shtetet e Bashkuara janë pranë mbylljes së një seri marrëveshjesh për shitjen e armëve me vlerë 100 miliardë dollarë Arabisë Saudite. Lajmin e ka bërë të ditur një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë, një javë para vizitës që presidenti Donald Trump ka planifikuar për në Riad....

13 May, 2017Lexo më shumë

Presidentja kroate: Arabia dhe Katari po e rrisin ndikimin në Ballkan, përmes ndërtimit të xhamive

“Kërcënimet për stabilitet në Evropën Juglindore janë në rritje me ndikimin e Arabisë Saudite dhe Katarit”, ka thënë presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq....

29 March, 2017Lexo më shumë