aktpadia ndaj ramush haradinajt – Lajmi.net

AAK e Nisma të gatshëm për rinegociim të Asociacionit (Video)

Ramush Haradinaj në konferencën e përbashkët me Fatmir Limjan për zhvillimet aktuale në vend, janë shprehur këmbëngulës në kërkesat e tyre dhe për zgjedhjet e jashtëzakonshme. ...

19 May, 2016Lexo më shumë

Haradinaj: Nëse ka zgjedhje në vjeshtë, AAK e gatshme për koalicion opozitar

Në emër të lëvizjes së lirë po plaçkiten qytetarët e Kosovës. Dëmi nga Specialja do të jetë afatgjatë për Kosovën. Dërgimi i lëndës nga opozita në Kushtetuese është një automatizëm por nuk mbajmë shumë shpresë nga vendimi i Gjykatës Kushtetuese. Koalicion do të bënim me partitë opozitare... Janë këto disa nga qëndrimet që i ka shprehur lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj....

15 August, 2015Lexo më shumë

Carla del Ponte, mbrojtëse e krimeve dhe gjenocidit serb

Ishim një hap nga faktet e fshehta të Mlladiqit dhe Millosheviqit, por del Ponte për arsye të presioneve stopoi gjithçka, deklaroi ish-prokurori i Tribunalit të Hagës, i cili shtoi se ndaj kësaj gjykate ka pasur ujdi dhe presione. ...

30 April, 2015Lexo më shumë
end focus_list flright fmm -->