Akne – Lajmi.net

Pse krijohen akne gjatë udhëtimeve të gjata?

Dermatologu amerikan Neal Schultz thotë se “aknet e aeroplanit” nuk janë vetëm legjendë urbane, por ekzistojnë me të vërtetë. ...

25 March, 2018Lexo më shumë

Çaj i gjelbër dhe mjaltë për një fytyrë të pastër nga aknet

Nëse mjalti funksionon shumë mirë për trajtimin dhe parandalimin e akneve dhe pirja e çajit të gjelbër ndihmon në shkëlqimin e lëkurës, atëherë çfarë mund të ndodhë kur të kombinoni këto dy përbërës të mrekullueshëm? ...

13 March, 2018Lexo më shumë

5 arsyet e akneve në shpinë sipas dermatologut

Të pasurit puçrra në fytyrë është frustruese por çfarë të bëjmë me puçrrat e shpinës? Fatmirësisht, me ca ndryshime në shprehitë e juaja, do të mund të harroni problemin e akneve....

2 October, 2017Lexo më shumë