Afganistan – Lajmi.net

Talibanët vrasin 10 ushtarë afganë

Zyrtarët afganë thonë se militantët kanë sulmuar një bazë ushtarake në provincën Knadahar, duke vrarë të paktën 10 ushtarë dhe plagosur 9 të tjerë....

23 May, 2017Lexo më shumë

Afganistan: 8 talibanë të vrarë nga një sulm ajror

Ministria e Brendshme afgane ka thënë se në sulmin ajror në veri të vendit, janë vrarë 8 pjesëtarë talibanë, përfshirë edhe një shef të grupit militant....

22 May, 2017Lexo më shumë

Talibanët i kanë vrarë 20 policë

Së paku 20 policë afganë janë vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur sot herët në mëngjes, kur militantët talibanë i kanë sulmuar disa pika të sigurisë së policisë në provincën e trazuar jugore, Zabul, kanë thënë zyrtarët....

21 May, 2017Lexo më shumë