aeroplan – Lajmi.net

Incident i pazakonshëm: Adoleshenti hapi derën e sigurisë së aeroplanit dhe u hodh në pistë (Foto)

Një adoleshent nga Amerika ka habitur personelin e aeroportit në San Francisko, kur ai hapi derën e e sigurisë në aeroplan pas uljes dhe kërceu mbi pistë....

2 August, 2017Lexo më shumë

10 gjërat e çuditshme që i ndodhin trupit tuaj në aeroplan (Video)

Vera është stina më e mirë për pushime, dhe shumë njerëz e shohin veten në aeroplane për të shkuar në pushime, transmeton lajmi.net...

5 July, 2017Lexo më shumë

Mësojeni njëherë e mirë çfarë ndodh nëse mbani telefonat ndezur në aeroplan

I keni parasysh minutat e fundit para nisjes, kur stjuardesa ju thotë kokë më kokë, ‘mbyllni telefonat ose vendosini ‘airplane mode’ dhe personi i ulur pranë jush e injoron totalisht (ose ju nëse jeni aq rebelë)…Dhe papritur të kap paniku, po sikur avioni të humbasë kontrollin apo të shpërthejë nga një përplasje valësh. Por ka ardhur koha të qetësoheni.Telefonat e ndezur nuk ndërhyjnë tek pajisjet e aeroplanit, sepse teknologjia është shumë e më sofistikuar këto ditë, ama mund të ndërhyjnë tek piloti, aq më tepër nëse po përpiqeni të merrni apo dërgoni thirrje dhe mesazhe, ose gjithçka që dërgon informacion tek telefoni juaj.“Telefonat duhet të jenë patjetër ‘airplane mode’. Kam patur interferenca valësh tek radiot e mia gjatë uljes në tokë shumë herë. Kur telefoni juaj përpiqet të lidhet me...

21 June, 2017Lexo më shumë