Suu Kyi nuk do të marrë pjesë në mbedhjen e Kombeve të Bashkuara – Lajmi.net
Suu Kyi nuk do të marrë pjesë në mbedhjen e Kombeve të Bashkuara
Autori: Lajmi.net BotaLajme 20:00, 13 September 2017
Liderja birmaneze, Aung San Suu Kyi, do të mungojë në mbledhjen e radhës së Asamblesë gjenerale të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, pas kritikave që ka pranuar laureatja e Çmimit Nobel për Paqe dhe qeveria e saj rreth trajtimit të minoritetit Rohingya.

Zëdhënësi, Zaw Htay ka thënë se, Suu Kyi do të qëndrojë në Birmani, i njohur si Mianmar, që të merret me dhunën në shtetin Rakhine, i cili fajësohet për “ sulme terroriste”.

Ai tha se, nënkryetari i dytë, Henry Van Tio do të marrë pjesë në mbledhjen e Kombeve të Bashkuara, që do të mbahet më 19-25 shtator.

Fjalët kyçe: Kombet e Bashkuara, Suu Kyi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion