Super Vettel, keq Hamilton, ja rezultatet e kualifikimeve në Hungari (FOTO) – Lajmi.net
Super Vettel, keq Hamilton, ja rezultatet e kualifikimeve në Hungari (FOTO)
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 15:10, 29 July 2017
Ferrari shkëlqeu në kualifikimet e Hungarisë.

Sebastian Vettel do të jetë ai që do të niset i pari, në garën e Hungarisë, e cila do të zhvillohet nesër, në orën 14:00.

Gjermani ka realizuar xhiron më të shpejtë, duke regjistruar kohën 1:16:276.

Menjëherë pas tij do të renditet piloti tjetër i Ferrarit, Kimi Raikkonen, ndërsa dy pilotët e Mercedes, Bottas dhe Hamilton do të nisen përkatësisht në vendin e tretë dhe të katërt.

Makinat Ferrari u dukën mjaft të shpejta në këto kualifikuese dhe tani Vettel do të ketë mundësin të thellojë sërish diferencën me Hamilton.

Gara e Hungarisë, është e 11-ta, e këtij sezoni, që po dhuron një rivalitet tejet emocionues mes Sebastian Vettel dhe Lewis Hamilton, të cilët kanë vetëm një pikë diferencë mes tyre, në renditjen për pilotë.


Fjalët kyçe: Ferrari, Sebastian Vettel

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball