Super-ndeshja e ditës në Superligë mbyllet me rezultat dramatik – Lajmi.net
Super-ndeshja e ditës në Superligë mbyllet me rezultat dramatik
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 16:13, 24 October 2017
Liria dhe Vëllaznimi kanë barazuar 2:2 në derbin e madh të Dukagjinit sot.

Vendësit po fitonin 2:0 pas pjesës së parë me Meriton Korenicën dhe Artur Maganin.

Megjithatë, Vëllaznimi u rikthye në pjesën e dytë duke shënuar dy gola.

Fillimisht realizoi Albutrint Morina e më pas Semir Zeneli.

Gjakovarët patën raste edhe për ta fituar ndeshjen në minutat e mbetura, madje goditën traversën me Paolo Ivanin në minutën e 93. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Liria, Vëllaznimi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2