Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb (video) – Lajmi.net
Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb (video)
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 12:01, 2 June 2018
Një supë e shëndetshme dhe shumë e shijshme.

Përbërësit:

1 lugë vaj ulliri
▪ rreth 1 kg mish viçi të prerë në kube
▪ 4 patate të madhësisë mesatare (gjithashtu të prera në kube)
▪ 4 karota mesatare të prera në kube
▪ 1 qepë e vogël
▪ 3 degë selino
▪ 6 thelpinj hudhre
▪ ½ litri lëng mishi
▪ një lugë e vogël trumzë pluhur
▪ rreth 40 g domate të prera në kube
▪ ¾ e gotës elb
▪ kripë dhe piper

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO