‘Sundimi i Gruas’ përfaqëson Kosovën në festivalin ndërkombëtar të teatrove “RITU” në Belgjikë – Lajmi.net
‘Sundimi i Gruas’ përfaqëson Kosovën në festivalin ndërkombëtar të teatrove “RITU” në Belgjikë
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteLajme 16:19, 26 February 2018
Në mesin e shumë shfaqjeve ishte ‘Sundimi i Gruas’ me regji të Marigona Bektashit ajo e cila u zgjodh për ta përfaqësuar Kosovën në Belgjikë.

Është edicioni i 35-të i festivalit ndërkombëtar të teatrove ‘RITU’ që do të mbahet nga 26 Shkurt deri më 04 Mars të po këtij viti në Liege të Belgjikës, përcjellë lajmi.net

Kjo komendi ka për autor Miro Gavran nën regji të Marigona Bekteshi Fetatit dhe producent Mirsad Feratin.

Aktorët të cilët kanë shkrirë talentin edhe në këtë projekt janë: Njomza Tmava, Fatmir Haliti, Mirsad Ferati dhe Kastiot Hetemi.

Komedia trajton temën:

Një grua e moshës së mesme, tani e martuar me burrin e saj të dytë, përjeton kthimin e burrit të parë nga burgu. Ai ka dalë papritmas nga burgu, sepse është provuar se ai ishte i pafajshëm gjatë gjithë kohës. Pasi që nuk ka ku të shkojë, njeriu fillon të jetojë në banesën e tij me ish-gruas dhe bashkëshortin e saj. Kjo bëhet e papërballueshme për gruan, ndërsa burrat bëhen edhe miq. Natyrisht, kjo situatë çon në të gjitha llojet e konflikteve, gjyqeve dhe vuajtjeve të ndryshme./Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: shfaqje, Sundimi i Gruas

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion