Sulmohet në Gjilan gjyqtari i FIFA-s – Lajmi.net
Sulmohet në Gjilan gjyqtari i FIFA-s
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSportSporti Vendor 17:53, 20 October 2017
Tifozët e Dritës, kanë sulmuar gjyqtarin e FIFA-s, Genc Nuza.

Sipas asaj që raporton “korneri.net”, me të përfunduar ndeshja Drita – Trepça ’89, Nuza u qëllua në kokë nga tifozët, të cilët u vërsulën në drejtim të fushës.

Falë intervenimit të shpejtë të policisë dhe Njësisë Speciale, Nuza shpëtoi pa ndonjë rrezik të madh, edhe pse tensionet vazhduan edhe më tej.

Nuza edhe më tej ndodhet në zhveshtore të stadiumit, pasi po pret Njësinë Speciale.

Takimi në fjalë u mbyll 1:1. 89-shi pati penallti në minutën 90, por Florent Hasanit ia priti 11-metërshin portieri.

Fjalët kyçe: Genc Nuza, KF Gjilani

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble
  • Play iStunt 2