Sukses i pabesueshëm në mjekësi: Është bërë fotografimi më i hollësishëm i fetusit deri tani (Video) – Lajmi.net
Sukses i pabesueshëm në mjekësi: Është bërë fotografimi më i hollësishëm i fetusit deri tani (Video)
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteLifestyleShëndeti 13:29, 15 February 2017
Ekipi ndërkombëtar i ekspertëve në Londër ka fotografuar detajet e pabesueshme të frytit njëzetjavësh, duke përdorur rezonancën magnetike.

Tani studiuesit planifikojnë që t’i bashkojnë teknologjinë kulmore nga fusha e ultrazërit, rezonancës magnetike, robotikës dhe kompjuterizimit në mënyrë që të bëjnë sistemin për fotografim automatik deri tani më të mirë për analiza.

Paraqitja e qartë është kyç në analizën mjekësore edhe në kërkimin e problemeve të mundshme të frytit, transmeton Telegrafi.

Zemra e fetuesit njëzetjavësh ka madhësi 15 milimetra, derisa kontrolli i zakonshëm me ultrazë zakonisht është i shkëlqyeshëm, për disa paciente nuk japin gjithmonë detaje mjaftueshëm të mira dhe fine.

Projekti iFIND në kuadër të të cilit po zhvillohet teknologjia më e re, kohë më parë ka siguruar mjaft para për vazhdim të hulumtimit dhe të aplikimit të tij.

Fjalët kyçe: fotografia e fetusit

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool
  • Play World Soccer Champion