Suedia jep 3.2 milionë euro për tatimin në pronë – Lajmi.net
Suedia jep 3.2 milionë euro për tatimin në pronë
Autori: Lajmi.net Ekonomi 10:18, 27 February 2018
Ministri i Financave, Bedri Hamza, dhe i ngarkuari me punën e ambasadorit të Suedisë në Kosovë, Andres Wollter, kanë nënshkruar marrëveshjen për vazhdimin e mbështetjes për projektin “PROTAX2 – Tatimi në Tokë në Kosovë” nga viti 2018 deri në vitin 2020.

Marrëveshja do të ketë vlerën mbi 3.2 milionë euro.

Ministri i Financave, Bedri Hamza, tha se shtetit Suedez ka dhënë dhe vazhdojë të jap mbështetje për institucionet e Kosovës, në veçanti për përkrahjen e sektorit të regjistrimit të pronave, raporton Ekonomia Online.

Ai shtoi se ky shtet ka mbështetur Kosovën dhe në projektet e tjera.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball