Stuhia gjigante e pluhurit në Mars mbulon tërë planetin – Lajmi.net
Stuhia gjigante e pluhurit në Mars mbulon tërë planetin
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 13:45, 14 June 2018
Një stuhi gjigante e pluhurit ka mbuluar planetin e Marsit.

Në dy deri tre ditë stuhia ka gjasa të mbulojë tërë planetin e Marsit- tha John Callas , menaxher në agjencinë amerikane të hapësirës NASA të mërkurën në një konferencë për shtyp.

Rover ka pushuar përkohësisht aktivitetet e veta shkencore për shkak të stuhisë, tha Callas . “Ai duhet të jetë në gjendje të përballojë stuhinë.” Stuhi e pluhurit nuk e lë diellin të depërtojë në bateritë diellore të Roverit.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO