Studimi i fundit ka treguar se çka duhet të hani për të parandaluar sëmundjen e diabetit – Lajmi.net
Studimi i fundit ka treguar se çka duhet të hani për të parandaluar sëmundjen e diabetit
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 20:36, 20 April 2017
Ka shumë gjëra që mund të bëjmë për të ulur rrezikun e diabetit dhe sëmundjes së zemrës

Një studim i fundit ka treguar se ju duhet të hani çdo ditë avokado që të ndihmohet në parandalimin e sindromës metabolike, shkruan Daily Star, trasnmeton lajmi.net.

Ky sindrom është i quajtur edhe si “vrasës i ri i heshtur”, pasi kombinon tre ose më shumë faktorë rreziku për sëmundjet e zemrës dhe diabetin, dhe presion të lartë të gjakut.

Studimet e fundit kanë treguar se avokado ka efekte të dobishme në nivelet e kolesterolit. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Avokado, Diabeti

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy