Studenti gjendet i vdekur pasi humbi shumë para në kriptovaluta – Lajmi.net
Studenti gjendet i vdekur pasi humbi shumë para në kriptovaluta
Autori: Lajmi.net Auto & TekKriptovalutat 10:14, 2 February 2018
Bitcoin
Bitcoin
Një student i cili humbi një shumë të konsiderueshme të parave pasi i investoi në kriptovaluta, është gjetur i vdekur në dhomën e tij të mërkurën.

Rreth orës 8 të mëngjesit me kohën lokale, dje, në Busan Jin të Koresë Jugore, nëna e gjeti djalin të vdekur në dhomën e tij.

Studenti mësohet se kishte fituar rreth 150,000 euro nga investimi i tij.

Megjithatë, pas rregullave strikte të vendosura nga qeveria koreane, tregu i kriptovalutave ka shënuar rënie të madhe, duke i humbur shumë para studentit.

Nga kjo, viktima kishte vuajtur nga depresioni dhe është dashur që të konsumojë barëra për gjumë, transmeton Express.

Mësohet se studenti ka qenë në vitin e dytë të studiemeve.

 

Fjalët kyçe: Bitcoin, i vdekur, student

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3