Stjuardesa ushqen foshnjën e huaj gjatë fluturimit – Lajmi.net
Stjuardesa ushqen foshnjën e huaj gjatë fluturimit
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 23:48, 8 November 2018
Patrisha Organo, një stjuardesë 24-vjeçare dhe nënë e një fëmije, ofroi gji dhënie një foshnjeje të huaj.

“Dëgjova një britmë që do të bënte që ti të bësh diçka për të ofruar ndihmë”, shkruante Organo në një postim në Facebook së bashku me një foto të saj për të mbajtur fëmijën, transmeton lajmi.net.

“Unë iu afrova nënës dhe e pyeta nëse çdo gjë ishte në rregull, u përpoqa t’i tregoja asaj që do e ushqeja fëmijën e saj të uritur, ndërsa më tregonte se nuk po pomponte dot qumësht”.

Organo tha se mbikëqyrësi i fluturimit, Sheryl Villaflor, e mori nënën në një pjesë private të avionit, në mënyrë që ajo të mund të ishte prezente, ndërsa Organo e ushqente foshnjën.

Por, Administrata e Ushqimit dhe e Barnave (FDA) paralajmëron se përdorimi i qumështit të nënës nga një nënë tjetër paraqet rreziqe dhe rekomandon konsultimin paraprak me ofruesin e kujdesit shëndetësor të fëmijës./Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO