Stërvitja në kushte ekstreme e policisë kineze – Lajmi.net
Stërvitja në kushte ekstreme e policisë kineze
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 22:01, 2 December 2017
24232904_2410150212542976_8688778770379006990_n
Një stërvitje e fortë sjell për pasojë djem të fortë.

Ky është slogani i policisë kineze, i cili dikton edhe stërvitjet rutinë të forcave të saj elitare.

Në një ngjarje të fundit, forcat e armatosura të policisë kineze shfaqen teksa zhvillojnë një stërvitje në ambient të hapur.

Deri këtu duket gjithçka normale, por e jashtëzakonshmja vjen kur mësohet se stërvitja kryhet në temperatura -25 gradë Celsius, në rajonin Changchun, në verilindje të Kinës.

24068043_2410149999209664_3925002799578399492_n 24129899_2410150069209657_3743942054310399132_n 24232412_2410150152542982_5630759689113720246_n 24232904_2410150212542976_8688778770379006990_n

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO