Statistikat mbresëlënëse të Challandes me Kosovën – Lajmi.net
Statistikat mbresëlënëse të Challandes me Kosovën
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KombeveSport 8:06, 12 October 2018
Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar edhe fitoren e dytë në Ligën e Kombeve, të pestën nën drejtimin e Bernard Challandes.

Trajneri zviceran e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën te Kosova.

Në gjashtë ndeshje në drejtimin e ‘Dardanëve’, Challandes ka regjistruar pesë fitore dhe një barazim.

Në këto gjashtë ndeshje, Kosova për dallim nga e kaluar është treguar ekip stabil në mbrojtje, duke pranuar vetëm një gol, derisa ka shënuar 11 të tillë.

Madje goli i vetëm i pranuar, ishte ai ndaj Maltës në ‘Fadil Vokrri’ në fitoren 3:1 të Kosovës./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO