Statistikat e Kosovës dhe Maltës në pesë ndeshjet e fundit – Lajmi.net
Statistikat e Kosovës dhe Maltës në pesë ndeshjet e fundit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KombeveSport 13:59, 11 October 2018
Përfaqësuesja e Kosovës sonte zhvillon ndeshjen e xhiros së tretë në Ligën e Kombeve, ku takohet me Maltën.

Kombëtarja e Maltës është skuadra e radhës që viziton stadiumin ‘Fadil Vokrri’, për t’u përballur me Kosovën në ndeshjen që fillon nga ora 20:45.

Kjo sfidë e gjen në një formë të mirë Kosovën, që nën drejtimin e trajnerit Bernard Challandes, nuk dinë për humbje.

Në pesë ndeshjet e fundit, Kosova ka realizuar katër fitore dhe një barazim, me tetë gola të shënuara, dhe asnjë të pranuar.

Për fatin e mirë të Kosovës, formë aspak të mirë nuk po gëzon Malta.

Kjo kombëtare në pesë ndeshjet e fundit nuk di për fitore, duke barazuar dy herë e duke u mundur tri herë.

Në pesë ndeshjet e fundit, Malta ka realizuar tri herë, ndërsa ka pranuar jo më pak se 11 gola.

Vlen të ceket se llogaritjet janë bërë në pesë ndeshjet e fundit, përfshirë ndeshjet zyrtare dhe ato miqësore./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO