Sporti më brutal që keni parë ndonjëherë, lëndimet janë të rënda – Lajmi.net
Sporti më brutal që keni parë ndonjëherë, lëndimet janë të rënda
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 20:58, 11 May 2018
Bota njeh sporte të ndryshme, si ato të lehta deri në ato te më të rëndat dhe brutale.

Sporti që kryesisht e luajn rusët është një sport mjaft brutal.

Bëhet fjalë për sportin ku lojtarët e godasin njëri-tjetrin me shuplaka, mjaft e rënda apo?

Ky sport nuk njeh mbarim dhe vetë kur kundërshtari lodhet, apo alivanoset nga goditjet e rënda që merr, atëherë ndërpritet ndeshja.

Dhe sigurisht si në secilin sport eksterm edhe këtu lëndimet janë të rënda, si thyerje të dhëmbëve, lëndime të buzëve, dhe madje edhe thyerje të nofullave. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Rusi, shuplaka, sporti

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Zombie Big Trouble